Dobry i skuteczny prawnik – Kielce

 Gdy pojawi się konieczność skorzystania z usług prawnika, każdy chciałby znaleźć najlepszego. Szukając adwokackiej pomocy zazwyczaj korzystamy z porad osoby sprawdzonej przez przyjaciół czy rodzinę. W takiej sytuacji należy mieć na uwadze, iż każdy adwokat czy radca prawny ma „swoją” dziedzinę, w której czuje się najlepiej.

Prawnik reprezentujący naszego przyjaciela podczas sprawy spadkowej, wcale nie musi orientować się w prawie podatkowym czy gospodarczym. Dziedzin prawa jest wiele, a każda z nich jest skomplikowana, toteż nie ma na świecie prawnika, który zajmuje się każdą gałęzią. Obecnie wiele kancelarii prowadzonych jest przez prawników, którzy skończyli tylko studia prawnicze, więc warto mieć na uwadze, czy nasza sprawa powierzana jest mecenasowi.

Dobry prawnik – Kielce

„Dobry” to pojęcie subiektywne. Wyobrażenie prawnika z filmów, czyli przytaczającego z głowy przepisy odnośnie danej sprawy często jest błędne. Mecenas może posiłkować się kodeksem, szczególnie, gdy sprawa jest zawiła i należy ją dogłębnie przeanalizować.

Czasem potrzeba więcej niż jednej rozprawy, aby rozwiązać problem. Jak już wspomniano, każdy mecenas specjalizuje się w odrębnej dziedzinie (lub dziedzinach – czasem zdarza się, że są dwie). Należy upewnić się, czy dany prawnik ma doświadczenie w wybranej problematyce – zawsze możemy go o to zapytać. Nawet, jeżeli prowadził wcześniej podobne sprawy, mogły to być pojedyncze przypadki, warto więc porozmawiać i zrozumieć, jeżeli prawnik stwierdzi, że nie podejmie się sprawy o danej problematyce – być może problem wykracza poza gałęzie prawa, w którym się specjalizuje.

skuteczny prawnik kielce

Jaki powinien być dobry prawnik?

Przede wszystkim fachowy i rzetelny. Powinien prowadzić sprawę zachowując należytą staranność i poddać problem dokładnej analizie

Jak sprawdzić, czy dany prawnik jest skuteczny?

Nie należy pytać prawnika, czy jest skuteczny i ile wygranych spraw ma już na koncie. Pamiętajmy, że każda sprawa jest inna i nie ma sensu ich porównywać – na skuteczność prawnika składa się wiele czynników takich, jak na przykład ilość świadków, dowodów.

Często o wygranej sprawie decyduje także druga strona wokandy, dlatego dobry prawnik nie powinien obiecywać, że na pewno wygra Twoją sprawę – powinien ją przeanalizować i ocenić, jakie są realne szanse na zwycięstwo oraz jakie są zagrożenia związane z Twoim problemem. Jeżeli jest inaczej i prawnik na pierwszej wizycie składa obietnice, szczególnie dotyczące sprawy skomplikowanej, warto przemyśleć, czy czasem nie zależy mu tylko na kolejnym kliencie.

Czy dobry prawnik może być tani?

Nie można kierować się tylko i wyłącznie ceną, jeżeli oczekujemy fachowego podejścia do sprawy. Często jedna sprawa pochłania wiele godzin pracy, a każda godzina kosztuje. Mimo to nie jest prawdą, że usługi prawnika mają niesamowicie wysokie ceny: na rynku jest bardzo dużo kancelarii, a więc konkurencja jest spora. Porównując koszta najlepiej wybrać optymalną cenę – nie tą najwyższą i nie podejrzanie niską.