Sprawy rozwodowe, separacje, alimenty – Kancelaria Adwokacka Kielce

Nasza kancelaria adwokacka specjalizuje się w sprawach cywilnych. W szczególności są to procesy rozwodowe, separacje oraz związane z nimi sprawy dotyczące niezależności w postaci alimentów.

W sprawie rozwodowej adwokat zajmuje się reprezentacją Klienta w postępowaniu w charakterze pełnomocnika. Nasza kancelaria ułatwia także wyjaśnienie kwestii spornych między rozwodzącymi się małżonkami – np. podziału wspólnego majątku, wysokości alimentów do zasądzenia, czy kwestii powiązanych z utrzymywaniem kontaktu z małoletnimi dziećmi.

Dzięki odpowiedniej praktyce adwokackiej zapewniamy profesjonalną pomoc, która jest indywidualnie dopasowana do potrzeb i oczekiwań klienta.

alimenty kielce

Sprawy rozwodowe, separacje, alimenty – Kancelaria Adwokacka Kielce

Adwokat zajmujący się sprawami rozwodowymi doskonale rozumie, że proces ten jest niełatwy nie tylko dla samego Klienta, ale także całej jego rodziny, a w szczególnym stopniu dzieci i stara się przeprowadzić ją tak, by zapewnić jak największy komfort. Zdaje sobie także sprawę, że każda taka sprawa to stres i silne emocje dla obu stron, przez co dba o to, aby maksymalnie ułatwić jej przebieg. Pomoc adwokacka w czasie rozwodu jest niezwykle przydatna, gdyż takie sytuacje są trudne do prowadzenia samodzielnie. Dzięki zatrudnieniu specjalisty, patrzącego na sprawę z dystansem, cały proces przebiegnie o wiele sprawniej i zaoszczędzi niepotrzebnych nerwów.

Nasza kancelaria oferuje pomoc w zakresie:

  • porad prawnych, dzięki którym Klient rozwieje wszelkie wątpliwości, których w tym czasie może być sporo;
  • sporządzania pism oraz umów (pozwów), których właściwe przygotowanie często znacząco wpływa na pomyślny wynik;
  • reprezentacji Klienta przed sądem w czasie sprawy.

Pełnomocnik przeprowadzi Klienta przez wszystkie kroki, które wydają się być z początku zawikłane i trudne do przejścia, do których zaliczają się:

  • ustalenie winy za rozkład pożycia małżeńskiego;
  • wyjaśnienie kwestii sprawowania władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi;
  • podział wspólnego majątku oraz ustalenie wysokości alimentów rozwodzących się